top of page

ONLAR EN İYİSİNİ HAK EDİYOR...

KUŞ HASTALIKLARI

kuruma.jpg

Kuruma hastalığı-
Megabakteriosis

Papağan türlerinde Megabakteriosis görülmektedir. En sık görülen ırk ise muhabbet kuşlarıdır. En yaygın olarak görülen bozuk sindirim sistemi ile ilişkili olanıdır.  Klinik belirtileri; kusma, ilerleyen ağırlık kaybı, anormal derecede zayıflamadır. İlerleyen sürede kuşlarda kanlı dışkı ve ani ölümler görülebilir. 

mantar3.jpg

Mantar-
Fungal Etkenler

Birçok evcil kuşlar karşılaştığımız en sık belirtiler deri üzerindeki mantar üremeleridir. Bağışıklık sistemi düşüp deride fungal etkenler barınmaya başladığında süreç yavaş yavaş başlar. Mantar başlangıcı hızlı veya ani bir belirti ortaya koymaz. Bu onun fark edilmesine daha zor hale getirir.

klamidya.jpg

Klamidya Psittaci
 

Klinik belirtileri olan papağangiller, akut hepatit belirtileri gösterirler. Plazma proteinbelektroforesis, karaciğer enzimlerinin yükseldiğini gösterir. Klamidya olan kuşlarda genelde mantar belirtileri derinin dış yüzeyinde, ayaklarda ve cere de özellikle dikkat çeker.

astim.jpg

Kuşlarda Solunum Problemleri Ve Astım

Kuşlarda solunum problemleri sık görülür. Özellikle üst solunum yolları problemleri hapşırma tıksırma nefes alırken burundan dışarıya sıvı çıkışı ve nefes alma esnasında kapı gıcırtısı şeklinde sesler sık olarak karşımıza çıkar.Bunun birinci nedeni ortamın yetersiz nem ve ısıya sahip olmasıdır.

ishal.jpg

Kuşlarda İshal Ve Sindirim Sistemi Problemleri

Kuşların sindirim sisteminde önemli olan kursak, taşlık,  mide ve bağırsak bölümlerinde bir problem tüm sistemi etkiler. Kursak içerisinde hastalık olduğunda sindirim yetersiz olur. Bu ise genel sindirim sistemini olumsuz etkiler. Sindirilemeyen besin sistemden daha hızlı uzaklaştırılır bu ise dışkıda ishal ile karakterize edilir. 

KUŞ HASTALIKLARI TEDAVİ ÜRÜNLERİ

sise2.png

8'Lİ KARIŞIM SOLÜSYON

Sağlıklı kuşlarda sürekli kullanılması gereken ürünlerdir. Kuşların doğada temin ettiği, ev ortamında ise bulamadığı vücutlarının ihtiyaç duyduğu bileşikleri barındırır.

Fiyat:

55 TL

sise2.png

TÜY DESTEKLEYİCİ SOLÜSYON

Tüy dökülmelerine karşı almaları gereken özel bileşenleri barındırır.
Mevsim geçişlerinde, tüy matlaşmalarında ve zamansız tüy dökülmelerinde kullanılır.

Fiyat:

130 TL

sise2.png

KURUMA HASTALIĞI

İÇİN SOLÜSYON

Göğüs kaslarında erime olan ve zayıflama başlamış kuruma hastaları için mutlak gerekli doğal bileşenleri barındırır. Hızlı ve etkilidir. Tedavi sürecinde kullanılmadığında kimyasallar böbrek ve karaciğere ciddi zarar verir. 

Fiyat:

670 TL

sise2.png

MANTAR İÇİN SOLÜSYON

Mantar hastalıklarına karşı ve erken tanısı yapılmış kuruma hastalığına karşı kullanılır. Sindirim sistemini mantardan arındırır ve doğal içeriklerle kuşun rahatlamasına yardımcı olur.

Fiyat:

90 TL

sise2.png

İSHAL GİDERİCİ SOLÜSYON

Sindirim sisteminde ishale sebep olan mekanizmayı düzenler. Bağırsak içindeki emilimi arttırır. Sindirim kanalındaki yabancı mikroorganizmaları etkisiz hale getirerek sistemi eski haline getirir.

Fiyat:

130 TL

ORGANİK İÇERİK

Bitki özleri ve soğuk pres özel moleküler yağlar ile hazırlanır.

%100 EL YAPIMI

Veteriner hekim tavsiyesi ile tamamen özel formülasyonlar ile eczacılarımız tarafından hazırlanmış ürünlerdir.

ETKİLERİ VE GÜCÜ

İçerisinde koruyucu dahi bulundurmayan doğal gücü barındırır.
Bu sayede
yan etkileri yoktur.

bottom of page